Lindabhallen

En hall från Lindab består av en materialsats av väggar, tak och stomme - inklusive stommontage. Montaget står du för själv, alternativt anlitar du någon av våra ”hallbyggare” som har erfarenhet av hallmontage.
Vi anpassar våra lösningar till kundens behov och arbetar med hallstorlekar från ca 100 och upp till över 10 000m². Våra hallar är kundanpassade och kan levereras med stora spännvidder och i stort sett obegränsade längder.
När du beställer en hall från Lindab kan du räkna med en hel del mervärden. Vår teknikavdelning ritar upp hallen efter kundens önskemål och ser till att du får ett ordentligt underlag.
 

Lindab Hallcenter

Lindab Sverige AB
Ryttarevägen 8 B
302 62  HALMSTAD
 
Telefon 0346 71 48 00
E-post: hall@lindab.se
Eller ställ din fråga här!
 
​Mikael Hugosson, Försäljningschef
mikael.hugosson@lindab.com
036 31 43 06
0703 74 22 71
Halmstad
Hans Jageteg, Säljare Hall
hans.jageteg@lindab.com
0346 71 48 04
0702 15 48 04
​Halmstad
Tomas Ledel, Säljare Hall
tomas.ledel@lindab.com
0346 71 48 03
0703 73 99 91


Halmstad
Jim Andreasson, Säljare Hall
jim.andreasson@lindab.com
0346 71 48 09
0723 87 18 48

​Malmö
Daniel Grahn, Säljare Hall
daniel.grahn@lindab.com
0709 37 62 43
​Stockholm
Isak Melin Björlestrand, Säljare Hall
isak.melin@lindab.com 
0732 74 44 79
 
map

Lindab Hallcenter

Ryttarevägen 8B

302 62 Halmstad