Säljare Byggmaterialhandel

​Lindab samarbetar med återförsäljare över hela landet. Konsumenter kan med fördel besöka dessa bygghandlare för att ta del av ett konsumentanpassat sortiment.

Via bygghandlaren kan även proffsen ta del av de marknadsledande produkter och tekniska lösningar som Lindab erbjuder för att förenkla byggandet.

På denna sida finner Lindabs säljorganisation för kundgrupp Bygghandlare. 

 

​Henrik Rauge, Marknadschef​
henrik.rauge@lindab.com
0723 69 06 80

​​​Johan Asklund, Key Account Manager
johan.asklund@lindab.com
0732 71 76 05

​Rickard Rahm,  Försäljningsingenjör
rickard.rahm@lindab.com
0768 70 95 10

​Joacim Bärefalk, Säljare
joacim.barefalk@lindab.com
0706 25 94 36
​Ida Kron, Försäljningsingenjör
ida.kron@lindab.com
0709 37 23 93
​Simon Johansson, Säljare
simon.johansson@lindab.com
0709 37 58 23
​Stefan Muñoz, Säljare
stefan.munoz@lindab.com
0706 41 85 75​


​Anders Berstrand, Utbildare & Säljare
anders.bergstrand@lindab.com​
0701 90 12 89
​Joakim Åberg, Säljare
joakim.aberg@lindab.com
0702 49 77 01​
​Daniel Bogren, Säljare
daniel.bogren@lindab.com​
0725 32 70 13
​Robert Kristiansson, Säljare
robert.kristiansson@lindab.com​
0709 37 58 23
 

 

​